Az áldozatok reménye, a hősök igaza

Iskolánk emlékműsora az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére

Iskolánk ünnepsége felemelő és megrendítő hatású volt.

Először Dr. Dósa Flórián tanár úr személyes hangú, újszerű ünnepi beszédét hallgathattuk meg.
Ezután szerkesztett zenés -irodalmi műsor következett- 21 műsorszámmal.

Az összeállítás először az ötvenes évek- reménytelennek tűnő- hangulatát mutatta be, majd az ’56-os forradalom hőseit, a névtelen pesti srácokat, illetve a legendás Corvin teret.

A bukás borzalmait  a Kádár-korszak hallgatása, illetve Nagy Gáspár zseniális sorai zárták. Az ő gondolatai utalnak a magyarság megosztottságára, de azzal a reménnyel ír, hogy “csak a hősöknek és áldozatoknak van igazuk”. A műsort a megbékélés dala zárta: “Álmodj álmot álmodó…”

Az összeállításban sok tanuló szerepelt a 9.G, a 10.G és a 11.G osztályokból. Közülük is emlékezetes marad Takács Antónia 10.G, Radovits Péter 10.G,  Szalmási Krisztina 11.G és Kamrás Ábel 11.G versmondása.

Reméljük, tanulóink engedték, hogy a gondolatok eljussanak hozzájuk. Ha nyitott füllel és tiszta szívvel figyeltek, emlékezetes élményben részesülhettek.