Megemlékezés a forradalom hőseiről

Iskolánk 2019. március 14-én emlékezett meg az 1848-as forradalom és szabadságharc hőseiről.

Hernádi Ferenc tanár úr köszöntő szavai után Magyar Kinga tanárnő mondott ünnepi beszédet.

A diákok műsora Kamrás Ábel 11.G osztályos tanuló Nemzeti dal szavalatával indult. Ezt követte a 10.G osztályos Takács Antónia beszédében hangsúlyozta, hogy miért ez a magyar történelem egyik legkiemelkedőbb napja.

Ezt követően Petőfi Sándor, Kányádi Sándor és Utassy József verseit szavalták el iskolánk diákjai. A 11.G osztályból Balázs Liliána, Szalmási Krisztina, Barkóczi Dóra, Balázs Virág szavalták el inspiráló módon Petőfi forradalmi verseit. A 11.SZG osztály képviseletében Bukta Ildikó megható éneklésében volt hallható A költő visszatér című klasszikus zene. Bátorító szavalatot mondott Kanizsár Alex, Farkas Klaudia is a 11.SZG osztályból.

A felemelő és lelkesítő iskolai ünnepség méltó módon emlékezett meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseiről. Az ünnepi műsor összeállítását és a gyerekek felkészítését ezúton is köszönjük Hernádi Ferenc tanár úrnak.